Kterak honza koupil babce pět sušenek

2. března 2009 v 17:14 | Lucik


Kterak honza koupil babce pět sušenekŽil byl jednou jeden Honza Honza. Ten Honza žil s prababičkou v lese a s prapradědečkem také. Nic nedělal jen se líně válel a poslouchal moderní rozhlas, jenž odříkával pohádky o hloupých Janech. Honza, jak byl hloupý tak byl hloupý.
Jednou si ho prababička zavolala a vyhnala ho do světa s deseti eury. Honza ani nevěděl co to je a po cestě to dal hned prvnímu člověku kterého potkal, protože mu to první pětieuro nechutnalo. Sice se divil proč se ten člověk tak raduje nad tou nechutnou věcí, ale co? Pomyslel si. Není to moje starost tak ať si jásá jak chce já už to jíst nebudu.
Inu šel Honza tím světem a moc se mu tam nelíbilo. Zastavil se na jednom rozcestí kde potkal babičku. ,,Babičko pročpak sedíte na té diné věci?'' Zeptal se Honza babičky. ,,Ale to nic Honzíčku.'' Začne mluvit babička. ,,To jen kdybych vstala tak to vybouchne. Ale honzíčku prosímtě nemohl bys mi koupi pět sušenek? Nejlépe s kousky jahod, ty já hrozně ráda.'' ,,Ale kde mám ty sušenky vzít babičko?'' Optal se zvědavě Honza. ,,Chlapče vydíš tu sámošku za mnou? Vejdi a řekni že chceš pět sušenek, ale pozor musíš jin zaplatit nebo se budeš se zlo potácet.'' ,,Nebojte babičko. Mě se smůla vyhýbá'' Řekl Honza a šel do sámošky.
Když Honzík vešel do sámošky přitočila se k němu dívka. Měla na sobě džíny s lebkama a černé tričko. Vlastně měla v nose taky pírsing. Honzík, neznámý raper, spustil písničku kterou složil když se válel doma. Dívce se písnička moc líbila a prozradila Honzovi že se jmenuje Marfuša. A na vrch dala honzíkovi pět sušenek s kousky jahod, ale po slibem že se vrátí. Honza to slíbil a vyšel ven ze sámošky.
Přišel k babičce a podal jí pět sušenek. Babička neřekla nic jelikož se s plnou pusou nedá nic dělat. Pak honza zaslechl houkačky. Objevila se na cestě bílá dodávka s nápisem. Blázine-Bohnice dostanem každou policejní rodinu. Z vozu vystoupil muž v bílém kabátě. Přešel k babičce a spustil. ,,Paní Babičková, kolikrát vám mám říkat že nemáte lidem říkat že sedíte na bombě a že chcete sušenky s kousky jahod.'' Když muž domluvil postavil babičku a odvedl ji do auta. Pak znovu zapl sirény a odjel.
Honzík pak vešel do krámku a požádal Marfušu o ruku. Marfuša řekla že ano a konala se velká svatba spojená se zabíječkou. A věřte tomu nebo ne, žili šťastně až do smrti.

Konec
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Willka Willka | 3. března 2009 v 21:40 | Reagovat

No přešetla jsem si to :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama