Křest ohněm

5. března 2009 v 18:48 | Lucik |  Čtenářský deník
Andrzej Sapkowski

Křest ohněm

Nakladatelství: Leonardo,2005 / Třetí část ságy o zaklínači

Obsah:
Geralt putuje z Brookilonu, kde se o něj starali Dryády. Odejde s Marigoltem na cestu do Caed Dhu. Cestou se k nim přidá Milwa, Nifglarďan a Regis (lékař). Po cestě Geralt odhalí Regisovo tajemství. Zjistí že je Regis upír, ale Regis poté prohlásí že se odvykl pít krev. Všichni se diví jak to? Vždyť upír a nepít krev, to je přece nemožné. Ovšem Regis prozradí že pro upíry je krev, jako prolidi víno. Nakonec se dostanou na řeku, kde jsou na březích vojáci. Milwa začne tratit (předtím zjistili že čeká dítě). Geralt a Nifglarďan velí Elfům a tím zachrání jejich královnu. Ta pak pasuje Geralta na rytíře.

Komentář:
Říkám ano jako obvykle. Knížka je velice povedená. Fantasy je výborné. Na to že jsem to dočetla v autobuse tento díl velice chválím. I když zase ty pravopisné chyby. Ten kdo to překládal byl s odpuštěním tutan. Ale jinak úžasná knížka. No a připadá mi jako by Ciri milovalo jednu z potkanek. Tedy nic proti jiné orientaci, ale jsou nejlepší kamarádky a ještě tohle. No i když je mi to úplně ukradený napsat jsem to musela. Je teda naprosto normální orientace lidí. No i když nevím jestli se to někoho dotkne. Jestli ano tento úryvek smažu na jeho přání. Jinak skvělá knížka. Ciri nevyšla ze cviku. Už se těším na další díl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Klárek Párek Klárek Párek | 25. dubna 2009 v 13:54 | Reagovat

Čau Luci, máš uplbně úžasnej blog...Jo, zajímalo by mě, co ti na tyhle zápisy řekl Nešpor (teda pokud je máš ve svým ručně psaným čtenářským deníku)??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama