Březen 2009

Malé upozorněníčko

12. března 2009 v 18:51 | Liss |  Nástěnka
Ahoj přátelé!

Jen si vás chci upozornit že ode dneška budu Liss a ne Lucik. Podle mého zní Liss mnohem lépe než má předchozí přezdívka zde. A také se můžete brzy dočkat nějaké té bleskovky. No i když se u té poslední zůčastnil jen jeden člověk. Tedy Willka. Mrzí mě to, ale nezlobím se. Přece tu nemůžete být pokaždé. Jsem hlavně ráda že sem jednou za čas někdo zavítá.

Ps: Zdravím ty co jsou tu poprvé.

1.SB

10. března 2009 v 8:35 | Lucik |  SBéčka
Mým prvním SBéčkem se stala má kamarádka ze školy Willka11.
Upozornění: Pozor je velice spolehliváBleskovka č.3

7. března 2009 v 15:30 | Lucik |  Bleskovky
1.Kdo je autorem Ságy o zaklínači?

2.Kdo napsal Eragona, Eldesta a Brisingr?

3.Kdo napsal hraničářova učně?

4.Kdo napsal Lauru?

5.Četli jste něco z toho?

6.Jestli ano tak co?

7.Co na diplomek?


To jest vše a těším se na odpovědi. Beru první tři

Křest ohněm

5. března 2009 v 18:48 | Lucik |  Čtenářský deník
Andrzej Sapkowski

Křest ohněm

Nakladatelství: Leonardo,2005 / Třetí část ságy o zaklínači

Obsah:
Geralt putuje z Brookilonu, kde se o něj starali Dryády. Odejde s Marigoltem na cestu do Caed Dhu. Cestou se k nim přidá Milwa, Nifglarďan a Regis (lékař). Po cestě Geralt odhalí Regisovo tajemství. Zjistí že je Regis upír, ale Regis poté prohlásí že se odvykl pít krev. Všichni se diví jak to? Vždyť upír a nepít krev, to je přece nemožné. Ovšem Regis prozradí že pro upíry je krev, jako prolidi víno. Nakonec se dostanou na řeku, kde jsou na březích vojáci. Milwa začne tratit (předtím zjistili že čeká dítě). Geralt a Nifglarďan velí Elfům a tím zachrání jejich královnu. Ta pak pasuje Geralta na rytíře.

Komentář:
Říkám ano jako obvykle. Knížka je velice povedená. Fantasy je výborné. Na to že jsem to dočetla v autobuse tento díl velice chválím. I když zase ty pravopisné chyby. Ten kdo to překládal byl s odpuštěním tutan. Ale jinak úžasná knížka. No a připadá mi jako by Ciri milovalo jednu z potkanek. Tedy nic proti jiné orientaci, ale jsou nejlepší kamarádky a ještě tohle. No i když je mi to úplně ukradený napsat jsem to musela. Je teda naprosto normální orientace lidí. No i když nevím jestli se to někoho dotkne. Jestli ano tento úryvek smažu na jeho přání. Jinak skvělá knížka. Ciri nevyšla ze cviku. Už se těším na další díl.

Čas opovržení

4. března 2009 v 18:49 | Lucik |  Čtenářský deník
Andrzej Sapkowski

Čas opovržení

Nakladatelství: Leonardo, 2005 / 2.část ságy o zaklínači

Obsah:
Yennfer odvede Ciri do školy. Tam se večer koná ples čarodějů. Díky Cirininu útěku se Yennifer usmíří s Geraltem. Pak jde s ním večer na ples. Pozdejí se spolu dostanou do jednoho pokoje... Geralt odejde z pokoje. O chvilku později zmizí z pokoje i Yennifer (podle mého úsudku). Přivede Ciri do sálu. Ciri je v transu a začne předvídat budoucnost (Ciri je něco jako médium). Později se rozputá boj. Do sálu vtrhnou Scoti'a tel (Elfově neboli jejich výstižná přezdívka Veverky). Objeví se tam i Vilgefortzův pomocní Rience. Pokusí se Ciri chytit, ta mu ovšem uteče. Po cestě potká Ciri rytíře v helmě s křídli. Ciri párkrát sekne mečem, ale helma zmizí a Ciri rytíře nezabije. Pak potká Geralta u věže Racka. Vběhne do věže kde vstoupí později do portálu. Mezitím se Geralt pokusí zneškodnit Vilgefortze. Bohužel skončí špatně a Triss ho teleportuje do Brokilonu k Dryádám které ho vyléčí. Ciri se objeví na Poušti, kde se potká s jednorožcem nakonec vyvázne. U kraje ji najdou muži kteří ji chtějí prodat (nepamatuju si na jména). Po cestě se zastaví v hostinci kde je zabíjí potkani a Ciri později přijmou mezi sebe.

Komentář:
Ano, tento díl se mi také velice líbil. I když těch pravopisných chyb tam bylo více než v předchozím dílu. Ale taky mi něco říká že Vilgefortz je hrozněj Magór. Asi u něj něco objeví nebo já nevím, ale proč šel zrovna po Ciri mi vrtá hlavou. Snad se to dozvím v další dílu. No Geralt a Yennifer si jsou poměrně blízcí. A Ciri tak odvážná jak já bych nikdy nebyla. Tolik odvahy bych v sobě nenašla. Aspoň si to tedy myslím. Ale je dobrá že i pod pohrůžkou dokáže mlčet. A jak pomáhala jednomu z potkanů utéci, to bylo vážně super. Už se vážně nemůžu dočkat dalšího dílu.

Krev Elfů

4. března 2009 v 18:14 | Lucik |  Čtenářský deník
Andrzej Sapkovsky

Krev Elfů

Nakladatelství: Leonardo, 2005/1.část ságy o zaklínači

Obsah:
Princezna Ciri z Cintry je pohřešovaná. Ví o ní jen zaklínači, Triss Ranuncul (14. padlá ze Sodenu) a později i Yennifer. Ciri byla nejdříve u druidů pak na Kear Morhen ( hrad zaklínačů). Odvezli ji do kláštěerní školy. Po cestě Ciri poznala trpaslíky a taky viděla nejspíše prvního elfa. Slyšela pověst o jedné královně která začala válku s lidmi. V klášteře se o ní nejvíc starala matka Neeneke. Ke konci přijela Yennifer a začala v klášteře vyučovat Cirillu magii. Později se Yennifer rozhodla že ji odveze do školy určené budoucím čarodějkám.

Hodnocení:
Tato knížka mě velice bavila ještě že je to teprve první díl. Těším se na ostatní. Ale jinak lituji Ciri. Za žádnou cenu bych teď nechtěla být na jejím místě. Vlastně nejspíš nikdy. Už jen z toho co jsem slyšela o knížkách. No ale Yennifer se mi zdá taková hodně přísná (jiné slovo mě nenapadlo). Za to Geralt je v pohodě. A matka Neeneke je legrační. Aspoň v některých případech. Např: A Matka Neeneke říkala že modlení ještě nikomu neuškodilo. ( Úrivek z Cirina dopisu Geraltovi.) Prostě jedinečná knížka. Obvzláště některé úryvky (raději citovat nebudu). Ale jinak úžasná knížka. Geniálně sepsaná, ale těch pravopisných hrubek by tam mohlo bý míň. Ale to už je chyba toho co to překládal.

Kterak honza koupil babce pět sušenek

2. března 2009 v 17:14 | Lucik


Kterak honza koupil babce pět sušenekŽil byl jednou jeden Honza Honza. Ten Honza žil s prababičkou v lese a s prapradědečkem také. Nic nedělal jen se líně válel a poslouchal moderní rozhlas, jenž odříkával pohádky o hloupých Janech. Honza, jak byl hloupý tak byl hloupý.
Jednou si ho prababička zavolala a vyhnala ho do světa s deseti eury. Honza ani nevěděl co to je a po cestě to dal hned prvnímu člověku kterého potkal, protože mu to první pětieuro nechutnalo. Sice se divil proč se ten člověk tak raduje nad tou nechutnou věcí, ale co? Pomyslel si. Není to moje starost tak ať si jásá jak chce já už to jíst nebudu.
Inu šel Honza tím světem a moc se mu tam nelíbilo. Zastavil se na jednom rozcestí kde potkal babičku. ,,Babičko pročpak sedíte na té diné věci?'' Zeptal se Honza babičky. ,,Ale to nic Honzíčku.'' Začne mluvit babička. ,,To jen kdybych vstala tak to vybouchne. Ale honzíčku prosímtě nemohl bys mi koupi pět sušenek? Nejlépe s kousky jahod, ty já hrozně ráda.'' ,,Ale kde mám ty sušenky vzít babičko?'' Optal se zvědavě Honza. ,,Chlapče vydíš tu sámošku za mnou? Vejdi a řekni že chceš pět sušenek, ale pozor musíš jin zaplatit nebo se budeš se zlo potácet.'' ,,Nebojte babičko. Mě se smůla vyhýbá'' Řekl Honza a šel do sámošky.
Když Honzík vešel do sámošky přitočila se k němu dívka. Měla na sobě džíny s lebkama a černé tričko. Vlastně měla v nose taky pírsing. Honzík, neznámý raper, spustil písničku kterou složil když se válel doma. Dívce se písnička moc líbila a prozradila Honzovi že se jmenuje Marfuša. A na vrch dala honzíkovi pět sušenek s kousky jahod, ale po slibem že se vrátí. Honza to slíbil a vyšel ven ze sámošky.
Přišel k babičce a podal jí pět sušenek. Babička neřekla nic jelikož se s plnou pusou nedá nic dělat. Pak honza zaslechl houkačky. Objevila se na cestě bílá dodávka s nápisem. Blázine-Bohnice dostanem každou policejní rodinu. Z vozu vystoupil muž v bílém kabátě. Přešel k babičce a spustil. ,,Paní Babičková, kolikrát vám mám říkat že nemáte lidem říkat že sedíte na bombě a že chcete sušenky s kousky jahod.'' Když muž domluvil postavil babičku a odvedl ji do auta. Pak znovu zapl sirény a odjel.
Honzík pak vešel do krámku a požádal Marfušu o ruku. Marfuša řekla že ano a konala se velká svatba spojená se zabíječkou. A věřte tomu nebo ne, žili šťastně až do smrti.

Konec